God of War (2018)

Sony zdecydowało się na odważny krok – zresetowanie jednej ze swoich sztandarowych serii ekskluzywnych, gry „God of War”, na PlayStation. Pierwsza część serii powstała w 2005 roku i z marszu zdobyła serca graczy, jednak czas nieubłaganie parł do przodu, a upodobania graczy razem z nim. Dlatego zdecydowano się na tzw. reboot, czyli odświeżenie większości zasad rządzących grą – począwszy na rozgrywce, poprzez grafikę aż do fabuły.

Nowy początek

Produkcja została dopracowana w najmniejszym szczególe, co przyczyniło się do bardzo gorącego przyjęcia przez recenzentów i samych graczy. Cała gra prezentuje się o wiele poważniej od poprzedniczek. Mniej tutaj absurdalnych potyczek naszego herosa z ogromnymi bóstwami (chociaż i te tutaj się znajdą), natomiast więcej wstawek fabularnych, które przez cały czas budują nowe relacje gracza ze Spartaninem Kratosem i jego synem.

Fabuła

Kratos po zwieńczeniu krwawej oraz pełnej nienawiści przygody z greckimi bogami i zniszczeniu ich siedziby, wybiera się na północ, gdzie zakłada rodzinę i próbuje wieść normalne życie. Rozgrywka rozpoczyna się, kiedy bohater żegna swoją przedwcześnie zmarłą żonę. Niestety spokój nie trwa długo, ponieważ zaraz po spaleniu ciała ukochanej kobiety pojawia się tajemnicza postać, która natychmiast atakuje głównego bohatera.

Od wtedy Kratos przemierza krainy północy wraz ze swoim synem, z którym łączą go bardzo trudne relacje. W tej kwestii scenarzyści się popisali, a gracz może obserwować rozwijającą się relację ojca z synem, których głównym zadaniem będzie rozsypanie popiołów zmarłej na najwyższej górze. Jednak zanim tam dotrą, uwikłają się w dziesiątki różnych przygód, w których na ich drodze staną najpopularniejsze postaci z mitologii nordyckiej.

Rozgrywka

Gra prezentuje się przepięknie. Śmiało można stwierdzić, że jest to jedna z najładniejszych gier na konsole. Walka jest bardzo przyjemna i satysfakcjonująca. Gra stopniowo wprowadza nowe rozwiązania i umiejętności, co umożliwia bezproblemową naukę ich obsługi. Cała przygoda jest rozpisana na kilkadziesiąt godzin, kiedy to ojciec z synem przemierzają otwarty świat, wykonując wiele mniejszych i większych zadań.

mh-purity-lite