Seria Grand Theft Auto

Gry z serii „Grand Theft Auto” pojawiają się nieprzerwanie od ponad 20 lat. W 1997 roku gracze dostali bardzo ciekawą pozycję, w której można było swobodnie poruszać się po mieście, wykonywać różne misje i przede wszystkim walczyć z przestępcami i policją. Jednym z głównych aspektów gier z serii jest możliwość kradzieży każdego samochodu.

Pierwsze dwie części „GTA” były podobne i nie pozwalały graczom na wiele. W końcu w tamtych czasach gry były bardzo archaiczne w stosunku do tego, czego dzisiaj od nich oczekujemy. Prawdziwą rewolucją okazała się trzecia część – „GTA III”. Wprowadzono piękną jak na swoje czasy grafikę 3D, ogromną metropolię podzieloną na trzy części, bardzo ciekawą fabułę i całą masę dodatkowych aktywności rozsianych po całym mieście.

Kolejne części zatytułowane „GTA Vice City” i „GTA San Andreas” były bardzo podobne, lecz każda z kolejnych części usprawniała wiele elementów. Marka stała się tak popularna, że dzisiaj praktycznie każdy gracz słyszał lub grał w którąś z części.

Cały świat czekał na kolejne gry z serii i w 2008 roku doczekano się „GTA IV”, które wykazało się bardzo poważnym podejściem do fabuły, a sama rozgrywka wprowadzała bardzo dużo realistycznych funkcji, co wzniosło serie na wyżyny. Kolejna część gry okazała się jeszcze większym sukcesem. „GTA V” sprzedało się już w ponad 100 milionach egzemplarzy.

mh-purity-lite